Vaše rady a tipy > Sviatky a oslavy

Super hra na akukolvek party

napísal/a Neo, počet videní: 26248

Mám výborný tip na spoločenskú hru, ktorú môže hrať neobmedzený počet ľudí. Je veľmi zábavná a jej výhodou je, že na ňu nepotrebujeme nič len obyčajné post-it papieriky a fixku. Zblížia a zabavia sa pri nej aj kolektívy, pozostávajúce z ľudí, ktorí sa až tak veľmi dobre nepoznajú. Táto hra je známa aj z úspešného Tarantinovho filmu Nehanební bastardi.

Hráči si sadnú do kruhu, či už za stôl alebo nie

Každý z hráčov dostane jeden lepiaci post-it papierik a napíše naň meno všeobecne známej osoby/osobnosti. Môže to byť herec, herečka, spevák, speváčka, politik, politička, či dokonca akákoľvek fiktívna postava z filmu či rozprávky.

Papierik nalepí na čelo hráčovi deiacom po jeho pravici, tak, aby nevidel, čo je na papieriku napísané.

Všetci hráči tak majú na čele papierik s nejakým menom. Cieľom každého je uhádnuť kým je.

Hráči kladú otázky ostatným, všetci ostatní hráči mu odpovedajú. Hráč musí otázky klásť tak, aby mohli byť odpovede len áno alebo nie. Pokiaľ je odpoveďou áno, hráč kladie ďalšiu otázku. Pokiaľ je odpoveďou nie, pokračuje ďalší v poradí.

Vtipom hry je, že čím viac ľudí ju hrá, tým dlhšie trvá kým prejde celé kolo a tak nastáva väčšia pravdepodobnosť, že hráči zabudnú aj to, čo už o sebe zistili.

Pokiaľ chceme pri hre rozprúdiť ešte väčšiu zábavu, hráč, ktorý dostane odpoveď nie by sa mal napiť (alkoholu samozrejme)Komentáre